07 grudnia 2015 16:59

Mikołajki w przedszkolu

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Wykonują z ogromnym zaangażowaniem prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz tego uczą się piosenek i wierszyków. Będą mogły je zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im wiele czasu, robią je z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł   i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie dzieciaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zajęciach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Po wspólnych zabawach i pląsach Mikołaj wręczył każdemu dziecku słodki prezent i musiał się pożegnać. Specjalnymi gośćmi mikołajkowego spotkania był Pan Wójt Sylwester Jaworowski, Pan Dyrektor Janusz Grodzki, Ksiądz Piotr Ćwikła i Rodzice, którzy zaprosili wszystkich na pizzę i własnoręcznie upieczone ciasto.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

D.M.