23 listopada 2012 18:40 | Ogłoszenia

Apel o włączenie się do akcji SZLACHETNA PACZKA

szlachetna

O projekcie

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!

Cel główny

Cel główny SZLACHETNEJ PACZKI 2012 to zaangażowanie 7200 wolontariuszy i 150 000 darczyńców we współtworzenie mądrej pomocy dla 11 900 rodzin w potrzebie. Zależy nam na stworzeniu warunków do wzrastania, czyli rozwoju i wydobywania z ludzi tego, co najpiękniejsze. Wierzymy, że dzięki Paczce każdy ma szansę na zmianę. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi chcemy się kierować w czasie trwania tej edycji SZLACHETNEJ PACZKI.

Szlachetna Paczka w naszej szkole

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych włączyło się do tej akcji. Osoby zainteresowane niesieniem pomocy osobom w trudnej sytuacji materialnej proszone są o kontakt z opiekunem Koła, panią Iwoną Grodzką, która udziela bliższych informacji.

Szkolne Koło Wolontariatu

paczka

Opis rodziny, dla której przygotowujemy SZLACHETNĄ PACZKĘ

Pani Anna (51 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Adama (18 l.), Anetę (14 l.), Adriannę (13 l.). Przyczyną trudnej sytuacji materialnej jest choroba pani Anny, z jej powodu nie może podjąć pracy. Syn Adam miał ciężki wypadek samochodowy, w wyniku którego potrzebuje rehabilitacji. Czteroosobowa rodzina mieszka w małym, dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią i łazienką. Nikt w rodzinie nie pracuje ze względu na chorobę i wypadek. Zasiłek o łącznej kwocie 720 zł nie wystarcza na życie i czynsz, więc rodzina musi to odpracować fizycznie. Czasami zdarza się, że brakuje nawet na chleb i rodzina musi żyć w głodzie. Pani Anna bardzo prosi o żywność i środki czystości.

Uwaga! Dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.

Potrzeby rodziny

1. Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach.
  2. Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący.
  3. Wyposażenie mieszkania: łóżko.
  4. Specjalne upominki: dowolne, drobne upominki dla dzieci, np. jakaś bluzka dla dziewczynki.

Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, ale zawsze przygotowane z myślą o drugim człowieku. Przygotuj więc paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

Organizatorzy akcji:

Szkolne Koło Wolontariatu

działające w Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych

Koordynatorami akcji w naszej szkole są: opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – p. Iwona Grodzka i ucz. kl. III gim. Joanna Jemielity.

paczkapaczka paczka paczka paczka