21 listopada 2019 21:57 | Aktualności

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień uśmiechu, radości i dobrych uczynków. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych emocji.

Światowy Dzień Życzliwości można obchodzić nie robiąc nic szczególnego - wystarczy jeden uśmiech i kilka miłych słów. Te niewinne gesty przynoszą natychmiastowe rezultaty, sprawiają, że życie staje się piękniejsze. Mamy w społeczeństwie powszechne zapotrzebowanie na życzliwość. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy życzliwi dla innych, sami chcielibyśmy jej doświadczać na każdym kroku. Uśmiech, dobre słowo, miły gest, pogodne spojrzenie, serdeczny uścisk – to najbardziej pożądane cechy u napotykanych ludzi.

Świętowanie zaczęliśmy od wykonania na godzinach wychowawczych plakatów poświęconych życzliwości. Powstały piękne i pouczające dzieła, które zdobią teraz nasze korytarze. Piątoklasiści przygotowali scenki dramowe a uczniowie klasy czwartej inscenizację, którą zaprezentowali społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że przesłanie zawarte w przedstawionych tekstach, pozostanie w naszej pamięci i dzięki temu zaczniemy od jednego radosnego dnia, a potem przedłużmy go na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

D.M., M.G.