17 listopada 2019 20:15 | Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Dnia 17 listopada druga grupa uczniów naszej szkoły udała się  na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Podczas kilkugodzinnego pobytu mogliśmy samodzielnie eksperymentować, wykorzystując do tego interaktywne eksponaty. W przystępny sposób  zgłębialiśmy wiedzę z różnych dziedzin. Dowiedzieliiśmy się jak rozchodzą się fale dźwiękowe, jak powstaje tornado czy co się dzieje podczas trzęsień ziemi. Wszyscy podczas pobytu w Centrum mogli kierować się własną ciekawością i swobodnie poruszać się po budynku. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad w Wiem Bistro mieszczącym się na terenie Centrum.

Po posiłku udaliśmy się w podróż w czasie po Muzeum Powstania  Warszawskiego. Po wejściu do budynku powiało historią. Nasi uczniowie zobaczyli eksponaty dotyczące Powstania Warszawskiego. Były to hełmy, mundury i ubrania powstańców, pistolety, karabiny, legitymacje, listy powstańców i biało-czerwone opaski. Były też barykady, za którymi kryli się powstańcy, motocykle, na których się poruszali i drukarnia, w której drukowali gazetki powstańcze. Zwiedzając muzeum, myśleliśmy o wszystkich powstańcach, a szczególnie o tych najmłodszych, którzy ginęli w obronie Warszawy. By przedłużyć ciekawą lekcję historii uczniowie zabrali ze sobą kilka pamiątek, między innymi kartki z kalendarza powstańczego.

Była to wycieczka, ale nie był to czas wolny od nauki. Wszyscy widzieli zabawę, a nauka była razem z nią. Wyjazd ten to równocześnie znakomity moment do kształcenia  kompetencji kluczowych  oraz wychowania do wartości.