06 listopada 2019 13:35 | Aktualności

Ewakuacja

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj w naszej szkole. W pomieszczeniach szkolnej kuchni nastąpiło rozszczelnienie butli z gazem powodując zagrożenie podtrucia i wybuchu.

Natychmiast ogłoszono alarm i rozpoczęto ewakuację uczniów, nauczycieli i pracowników. Po sygnałach alarmowych wszyscy udali się do sali gimnastycznej. W tym czasie przybyły służby ratownicze. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zniwelowali zagrożenie.

Opisane powyżej zdarzenie było tylko symulacją i ćwiczeniami ewakuacji. Temat został potraktowany poważnie, gdyż do takiej sytuacji może dojść w każdej chwili. Ćwiczenia próbnej ewakuacji obserwowali pracownicy gminy odpowiedzialni za bezpieczeństwo, policja i straż pożarna.

Wszystko przebiegało zgodnie z procedurami. Ewakuowano 164 uczniów i 23 pracowników w czasie 4 minut.