18 października 2019 12:12 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Zaproszenie do udziału.

Bursa Szkolna Nr 1 oraz parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest Starosta Powiatu Zambrowskiego.

Celem konkursu jest kultywowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji budowy szopek bożonarodzeniowych, rozwijanie ich wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych.  Startować można zarówno indywidualnie jak i grupowo (max. 3 osoby). Szopki będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-V, klas VI-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Ustala się nieprzekraczalny termin pisemnego zgłoszenia i dostarczenia szopki do dnia 22 listopada 2019 r. do Kościoła pw. Ducha Świętego w Zambrowie lub dzień wcześniej do szkoły.

Gotowy formularz karty zgłoszeniowej jest dostępny u nauczyciela plastyki oraz na stronie internetowej www.bursa.powiatzambrowski.com

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 5 grudnia 2019 roku (czwartek) o godzinie 12:00 w budynku kościoła pw. Ducha Świętego (podziemia).

Prosimy, aby dostarczane szopki były stabilne. Ich elementy powinny być przymocowane w  taki sposób, by nie przesuwały się podczas przenoszenia. Ponadto szopki należy opatrzyć  metryczką zawierającą imię i nazwisko autora lub autorów, wiek, nazwę placówki, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna). Metryczka powinna być przyklejona do tylnej zewnętrznej strony szopki. Uczestnicy proszeni są także o zadeklarowanie, czy przekazują swoją szopkę na aukcję charytatywną.

Podczas oceny szopek bożonarodzeniowych jury konkursowe będzie zwracało szczególną uwagę na ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, motywy regionalne, wkład pracy, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji  i walory plastyczne. Po uroczystym ogłoszeniu wyników szopki  zostaną wyeksponowane na wystawie, którą wszyscy zainteresowani mogą oglądać w dniach 6 – 29 grudnia 2019 r. Szopki odbierać należy w terminie 1 – 7 stycznia 2020 r. W przypadku nieodebrania szopki w tym terminie dysponuje nią organizator konkursu.

Zapraszamy  do wzięcia udziału w konkursie.

Wszelkich informacji udziela nauczyciel plastyki.