22 września 2019 19:57 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”.

Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowaliśmy różne atrakcje dla dzieci.

Świętowanie rozpoczęło się od wykonania pamiątkowych zdjęć ze śmiesznymi gadżetami w fotobudce. Później dzieci zaproszono do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Najmłodsi skakali do obręczy, przechodzili przez tunel, uczestniczyli w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Ponadto, rozpoznawali owoce i warzywa, bawili się w pociąg oraz śpiewali piosenki. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o świetnej zabawie.

Punktem obowiązkowym obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu przedszkolaka.

Hymn przedszkolaka

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce!

W dalszej części maluchy otrzymały drobne upominki oraz częstowały się owocami i słodyczami zakupionymi przez rodziców. Dziękujemy!

A. Zaremba, D. Milewska