13 czerwca 2019 19:14 | Aktualności

Najmłodsi na wycieczce w Białymstoku

10 czerwca 3-, 4-, 5-, 6-latki wyjechały na wycieczkę do stolicy województwa podlaskiego – Białegostoku. Pierwszym punktem pobytu w tym mieście była Fabryka Misia. Tam dzieci miały zapewnioną 2-godzinną szaloną i fantastyczną zabawę. Mogły korzystać z trampoliny, zjeżdżalni, basenu z piłkami, karuzeli, wyrzutni piłek, a także grać w gry zręcznościowe. Po tak aktywnie spędzonym czasie udaliśmy się na spacer z pilotem po najpiękniejszym zabytku Białegostoku zespole pałacowo-parkowym Branickich. Dzieci mogły podziwiać barokowe ogrody w stylu angielskim i francuskim oraz budowle, które budziły zachwyt. Dowiedzieliśmy się, że miejsce to nazywane jest Wersalem Północy. Ostatnim miejscem naszej wycieczki był białostocki ogród zoologiczny „Akcent ZOO”. ZOO zamieszkują zwierzęta parzystokopytne: konik polski, żubr, owca domowa, sarna, daniel, jeleń, niedźwiedź i wiele innych. Dzieci widziały również ptaki: bażanty, kuropatwy, kruki, kurki, puchacze i inne. Po dniu pełnym przeżyć i wrażeń wróciliśmy do Kołak, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice.

Małgorzata Ostrowska

Agnieszka Zaremba