03 czerwca 2019 20:23 | Aktualności

„Mój Patron- mój mistrz”

W dniu 31 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna połączona z Dniem Rodziny pod hasłem „Mój Patron- mój mistrz”. Okazją do zorganizowania tego wydarzenia był zbliżający się Dzień Rodziny. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Wszystkie podjęte działania oscylowały wokół postaci abp. Romualda Jałbrzykowskiego. W ten sposób chcieliśmy przybliżyć postać Patrona społeczności szkolnej i lokalnej. Rozpoczęliśmy biegiem sztafetowym z miejsca urodzenia Arcybiskupa ze wsi Łętowo-Dąb do szkoły, której był uczniem w latach 1883-1886. W biegu brali udział wszyscy uczniowie. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci koszulek z napisem „Bieg patrona Kołaki Kościelne 2019”, ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Następnie uczestniczyliśmy w pokazach Straży Pożarnej, Policji, Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz klubu karate. Najmłodsi mieli do dyspozycji dmuchany plac zabaw oraz różne zabawy i rozgrywki sportowe. Odbył się też konkurs rowerowy połączony z promowaniem zasad bezpiecznej jazdy. Nasze działania promowały wartości bliskie abp. Romualdowi Jałbrzykowskiemu, tj. godność, szacunek do drugiego człowieka, współdziałanie, wrażliwość na potrzeby innych. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele, pomocą służyli rodzice oraz straż i policja. Na wszystkich uczestników czekała smaczna grochówka, kiełbaska i lody. Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów.