02 czerwca 2019 20:40 | Aktualności

Ciekawe przeżycia dzieci

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 5-, 6-latków realizowały tematy „Moja ojczyzna”. Utrwaliły między innymi znajomość polskiego godła, barw narodowych i polskiego hymnu. Poznały wygląd herbu Warszawy oraz ważne i charakterystyczne miejsca, a także zabudowy znajdujące się w Warszawie. Poznały pojęcie i symbole Unii Europejskiej oraz nazwy państw sąsiadujących z Polską. Podsumowaniem tej tematyki była praca plastyczna „Polska – moja ojczyzna”. Dzieci rysowały kredkami świecowymi na papierze ściernym. Była to dla nich nowa technika plastyczna. Grupa poznała fakturę papieru ściernego oraz inne jego przeznaczenie. Dzieci dowiedziały się, że rysowanie na nim kredkami świecowymi daje bardzo interesujący efekt. Uczniowie w wykonanie pracy włożyli całe swoje serce, pomysłowość i fantazję.

Małgorzata Ostrowska