28 maja 2019 20:32 | Aktualności

Warsztaty plastyczne w MOK

Działalność plastyczna, obok zabawy, jest jedną z podstawowych form ekspresji dziecka. Jest sposobem wypowiadania się, wyrażania własnych emocji i uczuć. Kształci wyobraźnię i kreatywność młodego człowieka. W naszej szkole uczniowie mają możliwość rozwijać swoje talenty poprzez zajęcia koła plastycznego. Zajęcia te przybierają różne formy. Kilkakrotnie gościliśmy prawdziwych mistrzów w swojej dziedzinie.

W miniony poniedziałek odwiedziliśmy Panią Sylwię Korpalską w jej pracowni w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Zwiedziliśmy Galerię sztuki „Labirynt”, gdzie obejrzeliśmy wystawę malarstwa Pani Heleny Szczypko. Podziwialiśmy pełne koloru, piękna, emocji portrety i krajobrazy. Wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.

Warsztaty przy użyciu kolorowych włóczek i filcu przeprowadziła z nami Pani Sylwia Korpalska, która prowadzi pracownię tkaniny. Podczas spotkania zaprezentowała prace wykonane metodą niezwykle pracochłonnego i wymagającego dużo cierpliwości  batiku. Wyjaśniła na czym polega ta technika, jakich wymaga narzędzi oraz materiałów. W dalszej części zajęć, pod okiem Mistrza wykonaliśmy kolorowe włóczkowe stworki.

Tą niezwykłą lekcję z Mistrzem nasi uczniowie zapamiętają na długo i z pewnością jeszcze kiedyś odwiedzą Panią Sylwię w jej pracowni w Zambrowie.

D.M.