15 maja 2019 17:37 | Aktualności

IV Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

14 maja 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu odbył się IV Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Zambrowskiego Pan Stanisław Ożlański.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć niezwykłe występy artystyczne w wykonaniu podopiecznych: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szumowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu.

W trakcie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wszyscy mamy marzenia”, które stało się też mottem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.  Konkurs został przeprowadzony w 6 kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoły podstawowe I-IV, szkoły podstawowe V-VIII i gimnazjum klasa III, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Ogółem wzięło w nim udział 49 osób z 9 placówek z Powiatu Zambrowskiego.

Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali również nasi uczniowie:

Kategoria szkoły podstawowe I-IV:

II miejsce: Syriusz Żdanuk, SP Kołaki Kościelne,

Kategoria szkoły podstawowe V-VIII i klasa III gimnazjum:

II miejsce: Magdalena Kossakowska, SP Kołaki Kościelne,

III miejsce: Natalia Gołaszewska, SP Kołaki Kościelne,

Gratulujemy!

W konkursie wzięły udział również prace Kingi Chmielewskiej, Kingi Lubak, Julii Jałbrzykowskiej i Kamila Żabińskiego.Wszystkie prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani mieli okazję uczestniczyć w bloku rekreacyjno-sportowym, gdzie czekało mnóstwo atrakcji, smaczny posiłek oraz liczne konkurencje sportowe.

D.M.

zdjęcia: portal zambrow.org