Aktualności

26 marca 2019 18:24 | Aktualności

Czy lubisz szczypiorniaka?

Na takie pytanie większość z Nas nie umiałaby dać odpowiedzi. No, bo czym jest szczypiorniak? To nic innego jak piłka ręczna.

Aby przybliżyć nam tę dyscyplinę Samorząd Uczniowski  zorganizował wyjazd w dniu 24 marca 2019 r. na mecz Wisły Płock. Był to mecz rozgrywany z węgierskim zespołem MOL-Pick Szeged w ramach elitarnej VELUX Ligi Mistrzów. Odbył się na Orlen Arenie Płock. Zespół ORLEN Wisła Płock to uznana marka na mapie polskiego i europejskiego handballa. Drużyna „Nafciarzy” zajmuje nieprzerwanie miejsce na podium w najwyższej klasie rozgrywkowej mężczyzn od 1990 roku, zdobywając najwyższe laury, w tym siedmiokrotnie tytuł Mistrza Polski i dziesięciokrotnie Puchar Polski.  ORLEN Wisła Płock pod tym względem nie ma sobie równych w całym kraju – zarówno, jeśli chodzi o piłkę ręczną, jak i o inne dyscypliny. Od 2011 roku stale gości też w gronie najlepszych zespołów piłki ręcznej w Europie.

Mimo dużej odległości, którą musieliśmy pokonać, bo około 250 km od Kołak, droga minęła nam emocjonująco. Jak będzie wyglądał mecz ? Czy będziemy zadowoleni?

Na miejsce dotarliśmy na 20 minut przed meczem. Przedzierając się w tłumie kibiców szybko zajęliśmy miejsca w Orlen Arenie. Mecz zaczął się od bramki dla Wisły... Był moment, kiedy Wisła prowadziła 7: 3. Na przerwę zawodnicy schodzili z remisem 10:10. Niestety mimo naszego dopingu, ostatecznie Wisła przegrała 20:22. Mimo tego mecz był super.

Warto było poświęcić ten niedzielny czas by zobaczyć tę zaciętą i pełną emocji walkę.

Przeczytano: 148 razy. Wydrukuj|Do góry