26 marca 2019 11:29 | Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w grupie 3-4 latków

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, maluchy przyszły ubrane w kolorach wiosny. Na początku pod kierunkiem nauczycielek przygotowały wiosenne kanapki. Następną atrakcją było wyjście na spacer. Dzieci radośnie spacerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała „Pani Wiosna”.

Po długiej zimie chcemy już ciepła, kwiatów i śpiewu ptaków. Starania naszych dzieci sprawiły, że właśnie w naszym przedszkolu już zapanowała wiosna. Stało się to za sprawą bocianów, żabek, motyli, w które zamieniły się nasze maluchy. Zaprezentowały one improwizację ruchową do piosenki „Maszeruje wiosna”, a następnie wykonały w grupie pracę plastyczną „Wiosenne drzewko”. Dzień ten minął w pogodnym i wiosennym nastroju.

Agnieszka Zaremba

Iwona Grodzka