18 lutego 2019 18:21 | Aktualności

Z górki na…

W środę, 13 lutego, Samorząd Uczniowski z opiekunem zorganizował na pożegnanie zimy wyjazd dla chętnych uczniów na narty do Stacji Narciarskiej Rybno.  Wzięło w nim udział 20 uczniów. Uczestnikami byli uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej do III gimnazjum. Naszymi opiekunami byli Pani Dorota Milewska i Pan Janusz Grodzki.

Większość miała już możliwość w roku ubiegłym uczestniczyć w takim wyjeździe, więc wiedzieli, co ich czeka na stoku. Byli jednak i tacy, którzy po raz pierwszy założyli narty. Wszystkim, pierwszej lekcji udzielił instruktor narciarstwa. Tłumaczył o zasadach bezpieczeństwa na stoku, jak należy wkładać buty, jak zapinać i odpinać narty. Pod jego okiem, wszyscy odbyli pierwsze zjazdy z połowy stoku. Następnie, ci, którzy wykazali się umiejętnościami mogli szusować ze szczytu.

Początkujący, pod opieką Pana Janusza Grodzkiego skierowała się na „oślą łączkę”.  Po pewnym czasie zaczęło nam wychodzić. Zjeżdżaliśmy, co prawda w linii prostej i czasami zatrzymywała nas siatka ochronna, ale …. było fajnie. Po pewnym czasie, gdy umiejętności już pozwalały, przeszliśmy na pobliski wyciąg i spróbowaliśmy swych sił na stoku.

Pod koniec pobytu każdy potrafił już zjeżdżać. Niektórym zdarzały się jeszcze sporadyczne wywrotki, ale nikt się tym nie zrażał. Byli i tacy, którzy szusowali z samego szczytu jak zawodnicy super giganta.

Na Stacji Rybno zainstalowana jest kamera on-line i rodzice mieli możliwość obejrzenia nas na żywo podczas pobytu.