18 stycznia 2019 13:15 | Aktualności

Śpiewanie z pasją

Zespół wokalny „Na cały głos” reprezentował naszą szkołę w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda!!!”, który odbył się 16 stycznia w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu. Wykonawcy byli oceniani w 6 kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych klasy I-III oraz IV-VIII, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli oraz uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Wydarzenie miało na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integrację pomiędzy instytucjami oraz placówkami oświatowymi.

Do rywalizacji w tegorocznym przeglądzie stanęło 24 uczestników, w tym soliści, duety,  a także zespoły. Każdy zaprezentował jeden utwór - kolędę lub pastorałkę. Występy oceniało powołane przez organizatora jury. Pod uwagę brane były: dobór strojów i rekwizytów, walory wokalne, aranżacja i interpretacja utworu oraz dobór repertuaru.

Zaprezentowany poziom był bardzo wysoki i jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać laureatów. Mimo to, każdy uczestnik dostał pamiątkowy prezent i nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami. Odnieśliśmy wielki sukces, bo w swojej kategorii – uczniowie szkół podstawowych klasy I – III - zdobyliśmy I miejsce. Wyśpiewaliśmy je wykonując pastorałkę „Do stajenki”.

Oczekując na werdykt jury zwiedziliśmy ośrodek. Zostaliśmy zaproszeni do jednej z klasopracowni, w której uczą się niepełnosprawne dzieci. Dzięki życzliwości i serdeczności pracowników i uczniów placówki czuliśmy się „jak u siebie”. Ponadto udzieliliśmy wywiadu dla Radia Nadzieja, w którym podzieliliśmy się swoimi wrażeniami na temat przeglądu i naszego występu.

Mamy nadzieję, że pierwszy sukces nie będzie ostatnim, bo ja powiedział Harold Taylor: „Źródłem wszelkich osiągnięć jest wola, by być tak dobrym, jak to tylko możliwe”.

Iwona Grodzka