06 grudnia 2018 19:43 | Aktualności

Rozstrzygnięto XI Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Jak co roku nasi uczniowie przygotowali szopki na Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, przeprowadzany pod patronatem Starosty Zambrowskiego. Jego organizatorem jest Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie oraz parafia pw. Ducha Świętego.  Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w dolnym kościele parafii pw. Ducha Świętego.Oceny prac dokonała komisja pod przewodnictwem ks. Jarosława Olszewskiego. Przy ocenie pod uwagę brane były motywy religijne, regionalne oraz wkład pracy, estetyka i trwałość szopki.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

W kategorii szkół podstawowych (klasy 0 - VI):

:: I miejsce :

- Weronika Kotowska – Szkoła Podstawowa w Kołakach Kościelnych

:: III miejsce
- Magdalena Gołaszewska, Natalia Gołaszewska – Szkoła Podstawowa w Kołakach Kościelnych

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali bony pieniężne, łyżwy, gadżety reklamowe powiatu oraz dyplomy. Pozostali uczniowie naszej szkoły bioracy udział w konkursie: Jakub Jastrzębski, Weronika i Daniel Konarzewscy oraz Emilia Godlewska, Anna Tyborowska i Julia Godlewska,  nagrodzeni zostali dyplomami oraz upominkami.

Gratulujemy!

Szopki  eksponowane będą do 30 grudnia w dolnym kościele parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Jana Pawła II 1A. 12 grudnia trafią one na aukcję charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci i pomoc socjalną dla podopiecznych Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie.

D.M.

Zdjęcia pochodzą z portalu zambrow.org, gdzie można znaleźć obszerny artykuł na ten temat.