Aktualności

27 listopada 2018 18:49 | Aktualności

Niezwykła lekcja

26 listopada gościliśmy na zajęciach plastycznych Panią Sylwię Korpalską, która pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, pracownię tkaniny dla młodzieży i osób dorosłych a także pracownię lalek. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Ma w swoim dorobku artystycznym liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Pani Sylwia odwiedziła nas w ramach projektu "Mistrz i uczeń", dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania "Brama na bagna". 

Podczas spotkania zaprezentowała swoje prace wykonane metodą niezwykle pracochłonnego i wymagającego dużo cierpliwości  batiku. Wyjaśniła na czym polega ta technika, jakich wymaga narzędzi oraz materiałów. Ponadto Pani Sylwia przygotowuje lalki, stroje  i maski na potrzeby dwóch grup teatralnych, działających przy MOK w Zambrowie. Niektóre z nich mogliśmy obejrzeć, dotknąć, animować.  

W dalszej części zajęć, pod okiem Mistrza wykonaliśmy prace techniką najbardziej zbliżoną do batiku, za pomocą pasteli i farb akwarelowych. Powstały piękne dzieła, które ozdobią naszą galerię szkolną. 

Dzisiejszą niezwykłą lekcję z Mistrzem nasi uczniowie zapamiętają na długo i z pewnością odwiedzą Panią Sylwię w jej pracowni w Zambrowie.

D.M.

 

Przeczytano: 1005 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: