Aktualności

23 listopada 2018 21:42 | Aktualności

Kochaj świat! Kochaj życie! Uśmiechaj się!

22 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień uśmiechu, radości i dobrych uczynków. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych emocji.

Ten dzień, to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zaczęliśmy od wykonania na godzinach wychowawczych plakatów poświęconych życzliwości. Powstały piękne i pouczające dzieła, które zdobią teraz nasze korytarze, a ich autorzy otrzymali w nagrodę słodkości. Na drzewku życzliwości zawisły kolorowe listki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek i kolegów. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie obejrzeli krótką inscenizację pod tytułem "Kochaj świat! Kochaj życie! Uśmiechaj się!". Mamy nadzieję, że przesłanie zawarte w przedstawionych tekstach, pozostanie w naszej pamięci i dzięki temu zaczniemy od jednego radosnego dnia, a potem przedłużmy go na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

Iwona Grodzka, Dorota Milewska

 

Przeczytano: 543 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: