09 listopada 2018 16:36 | Aktualności

Pasowanie najmłodszych

Dziś jest dzień wyjątkowy…

Dla wszystkich dzieci wprost bajkowy!

Uroczystość nie byle jaka,

To Pasowanie na Przedszkolaka!

Ten wyjątkowy dzień miał miejsce 7 listopada i była to pierwsza tak ważna uroczystość w życiu dzieci z grupy 3 i 4-latków.

Maluszki z wielką odpowiedzialnością, chęcią i zapałem przez długi czas pracowały nad przygotowaniami do tego wyjątkowego wydarzenia, na które zaproszono dyrekcję szkoły, rodziców oraz społeczność przedszkolną.

Ubrani odświętnie przedszkolacy oraz wystrój i dekoracje sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Podczas uroczystości nie zabrakło tańca, śpiewu i recytowania wierszy.

Dzieci zdały „egzamin na przedszkolaka” bezbłędnie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wówczas nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi oraz pasowanie „Magicznym Ołówkiem” przez Pana Dyrektora.

Maluszki z zadowoleniem przyjęły swój awans, a dopełnieniem uroczystości były dyplomy oraz słodkie niespodzianki dla każdego dziecka. Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla wszystkich przedszkolaków.

tekst: A. Zaremba

foto: J. Chmielewska