14 października 2018 10:13 | Aktualności

„Do Was Młodych należy przyszłość.

Do Was należy odpowiedzialność za to,

co kiedyś stanie się teraźniejszością,

a obecnie jest przyszłością” Jan Paweł II

Tymi słowami przywitał pan Dyrektor wszystkich zgromadzonych na uroczystej akademii z okazji DEN. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kołaki Kościelne pan Sylwester Jaworowski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Dorota Sobol, Proboszcz tutejszej parafii ks. kan. Henryk Dąbrowski, Rada Rodziców, Kierownik Gminnej Biblioteki pani Anna Łubnicka oraz byli nauczyciele naszej szkoły pani Alicja Grądzka oraz pan Jarosław Malinowski.   DEN jest okazją do zadania sobie pytania: „Jakie miejsce w moim życiu zajmuje Szkoła?”. Według Pana Dyrektora nasza Szkoła to miejsce otwierające jasne perspektywy na przyszłość oraz nauka odróżniania dobra od zła. W dalszej części przemówienia pan Henryk Rakoczy podziękował nauczycielom i pracownikom za wyrozumiałość i cierpliwość, życzliwość i serdeczność, którą obdarzamy uczniów.

Po wystąpieniu pana Dyrektora zabrał głos Wójt Gminy Kołaki Kościelne pan Sylwester Jaworowski. Następnie Proboszcz ks. kan. Henryk Dąbrowski. Pani Anna Łubnicka zadeklamowała wiersz, a pani Emilia Wiśniewska w imieniu rodziców złożyła piękne życzenia. Samorząd Uczniowski podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi przekazując życzenia oraz symboliczny kwiatek. W tym dniu pan Wójt nagrodził pana dyrektora i panią wicedyrektor naszej szkoły. Dyrektor szkoły  wyróżnił nauczycieli i pracowników obsługi.

Akademia uświetniona została przez występy naszych uczniów, którzy pod okiem pani Marii Ożarowskiej oraz panów Bogdana Zaremby i Zenona Wójcika przygotowali piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedstawienie oraz uczennicom klasy III gimnazjum, za konkurs drużynowy na temat wiedzy o społeczności szkolnej.

Tekst: D.A

Foto: D.A, Michał Gronostajski