23 września 2018 18:09 | Aktualności

Spotkanie z policjantem

W miniony piątek 5- i 6-latki z naszej szkoły miały spotkanie z policjantem z Powiatowej Komendy w Zambrowie p. Dariuszem Kołakowskim. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o swojej pracy, bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego. Dzieci zadawały dużo pytań dotyczących różnych faktów i sytuacji związanych z ruchem drogowym, ale same również odpowiadały na pytania pana policjanta.

Pan Darek Kołakowski jest nie tylko policjantem, ale pełni też zaszczytną służbę strażaka w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołakach Kościelnych. Dlatego też po spotkaniu w klasie zaprosił nas do miejscowej remizy strażackiej. Pokazał dzieciom wyposażenie samochodów strażackich i sprzęty używane w akcjach ratowniczych, a następnie o nich opowiedział. Dzieci miały też możliwość założeni stroju strażackiego i hełmu.

Dziękujemy Panie Darku!

Tekst i foto: Małgorzata Ostrowska