09 kwietnia 2018 22:13 | Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.

W środę, mimo panującego za oknem zimna, mogliśmy cieszyć się z nadejścia wiosny. Aby uczcić ten dzień Samorząd Uczniowski zorganizował szereg atrakcji. Koledzy i koleżanki z klas VII oraz II-III gimnazjum na piątej godzinie lekcyjnej zamienili się rolami z nauczycielami i prowadzili w ich zastępstwie zajęcia. Było fajnie ale … dobrze, że tylko przez godzinę musieliśmy wcielać się w tę rolę.

Na kolejnej lekcji rozpoczął się turniej w piłkę siatkową. W rozgrywkach udział wzięły trzy drużyny: jedna wystawiona przez nauczycieli oraz dwie przez uczniów a składająca się z dziewcząt i chłopców. Niezwyciężoną okazała się drużyna chłopców.

Kolejnym punktem były prezentacje językowe. Nasze koleżanki i koledzy przedstawili ciekawe scenki związane z zaletami znajomości języków obcych. Zaskakiwali oni nas dialogami w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim. Wniosek może być tylko jeden … warto znać języki obce.

Na zakończenie odbyły się zmagania sportowe na wesoło. Rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny.  Najbardziej zaciekły pojedynek stoczyła drużyna chłopców z klas II i III gimnazjum. Nie mniej wysiłku i zaangażowania w tę rywalizację włożyli i inni.

Dzień był ciekawy i upłynął szybko. Szkoda, że takich dni jest tak mało w ciągu roku szkolnego.

Tekst: Janusz Grodzki

Foto: Janusz Grodzki, D.M, D.A