Aktualności

04 marca 2018 16:10 | Aktualności

Warto spełniać marzenia!

Emilka Jałbrzykowska niespełna 3 lata temu opuściła mury naszej szkoły. W tej chwili uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Zambrowie. Przed nią  matura i wybór dalszej drogi życiowej. Ale nie poprzestaje na nauce. Rozwija również swoje pasje dziennikarskie. Redaguje szkolną gazetkę Sapere aude, bierze udział w warsztatach dziennikarskich oraz przeprowadza wywiady ze znanymi i ciekawymi ludźmi. Są one chętnie publikowane przez nasze zambrowskie portale internetowe. 

Oto co Emilka napisła na swoim blogu: "21 lutego miałam okazję przeprowadzić wywiad z panią Justyną Gronostajską.
Pani Justyna jest mieszkanką Zambrowa. 14 lutego oddała osobie chorej na nowotwór swoje komórki macierzyste ocalając jej dzięki temu życie.
Motywacją pani Justyny był jej mąż, razem z dziećmi wspierał ją i był przy niej w każdej chwili. Tego wyjątkowego dnia, 14 lutego, w dniu świętego Walentego i w dniu, którego pani Justyna oddawała swoje komórki macierzyste, mąż nie obsypał ją kwiatami, ani słodyczami, lecz dał naszyjnik z przywieszką w kształcie puzzla z napisem DKMS.
            DKMS to polska fundacja Bazy Dawców Komórek Macierzystych. Istnieje również strona fundacji https://www.dkms.pl/pl,gdzie każdy w przedziale wiekowym od 18 do 50 roku życia może się bezpłatnie zarejestrować i znaleźć swojego bliźniaka genetycznego (nie tylko z Polski), któremu potrzebna jest pomoc.

            27 lutego, w dniu urodzin pani Justyny Gronostajskiej na portalu http://www.zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=24685 ukazał się artykuł i wywiad, w którym pani Justyna podzieliła się swoją historią. "

 Emilce życzymy powodzenia na maturze i dostania się na upragnione studia.

Jednocześnie apelujemy do naszych uczniów: WARTO SPEŁNIAĆ MARZENIA I STAWIAĆ SOBIE CELE W ŻYCIU!

WARTO POMAGAĆ! WARTO BYĆ DOBRYM!

Przeczytano: 841 razy. Wydrukuj|Do góry

Filmy: