12 października 2016 18:55 | Aktualności

„Za pracę i okazane serce chylimy głowy w podzięce”

Pod takim hasłem społeczność szkolna wraz z zgromadzonymi gośćmi obchodziła Święto Edukacji. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor J. Grodzki. Powitał przybyłych gości w osobach: ks. Kanonika Z. Choromańskiego, pana wójta S. Jaworowskiego, emerytowanych nauczycieli: p. T. Gołaszewską, p. F. Grabowską, p. Z. Jankowską, p. K. Brajczewską, p. B. Jaworowską i p. J. Malinowskiego.

Następnie wysłuchaliśmy przemówień i życzeń przybyłych na tę okazję gości. W imieniu emerytowanych nauczycieli głos zabrała p. F. Grabowska wyrażając przede wszystkim wdzięczność za pamięć i zaproszenie. Przyznała, że zarówno ona jak i koleżanki mimo wieku i chorób przybyły na tą uroczystość, bowiem są bardzo zżyte z tą placówką. Przepracowały tu ponad 30 lat. Bardzo mile wspominają pracę w Kołakach, potwierdzeniem słów było wzruszenie każdej z nich.

W tym roku szczególne podziękowania za swoją pracę otrzymali: p. H. Tymińska – nagroda wójta p. S. Jaworowskiego; natomiast p. I. Grodzka, p. D. Milewska, p. A. Łapińska i p. M. Gronostajski nagrodę dyrektora szkoły.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejno wysłuchaliśmy Gali Oskarowo – Jabłkowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Wszyscy otrzymali nagrody, poczynając od Zaradnego Ojca Dyrektora a kończąc kategorią Kłam Nie Grzesząc, w której zwyciężył ks. P. Ćwikła. Przedstawienie wzbudziło radość i zadowolenie wśród wszystkich zgromadzonych.

Na zakończenie samorząd uczniowski wręczył wszystkim pracownikom kwiaty. Po części oficjalnej kilkoro uczniów naszej szkoły miała możliwość porozmawiać z nauczycielami emerytowanymi. Spotkanie obu grupom przyniosło wiele satysfakcji.

Tekst: Maria Ożarowska

Foto: D.A, Aleksandra Dudaryk, Michał Gronostajski