10 czerwca 2018 19:26 | Aktualności

Najmłodsi w Szumowie

7 czerwca 2018 roku obie grupy przedszkolne udały się na wycieczkę do Szumowa.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Zakładzie Produkcji Kruszyw Rupiński Sp.j. Wyposażone w kamizelki odblaskowe i kaski dzieci wraz z opiekunami i rodzicami mogły zobaczyć ciężki sprzęt przy pracy. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość siedzenia za kierownicą wielkiego ciągnika oraz stanie w łyżce koparki. Dzieci miały możliwość zjedzenia przygotowanych przez panią Irenę Rupińską sękaczy, lodów, owoców oraz wypicia różnych napojów. Otrzymały także prezenty, bawiły się w dmuchanym zamku i korzystały z zabawek. Warto dodać, że zabawy odbywały się przy muzyce.

Mini skansen to kolejny punkt wycieczki. Maluchy zobaczyły, jak wyglądały dawniej domy i zabudowania gospodarcze oraz kuźnia.

Po skończonym zwiedzaniu dzieci odwiedził wójt gminy Szumowo, pan Jarosław Cukierman, który porozmawiał z nimi i wręczył okolicznościowe upominki. Następnie przedszkolacy zjedli pieczone kiełbaski oraz watę cukrową.

W przygotowanie i realizację wyjazdu zaangażowali się nauczyciele przedszkoli i rodzice, a w szczególności pani Urszula Strzelecka i pan Piotr Dębek. Podziękowania należą się także wójtowi gminy Kołaki Kościelne, panu Sylwesterowi Jaworowskiemu za udostepnienie autokaru, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych za przygotowanie prowiantu, pani Irenie Rupińskiej i panu wójtowi gminy Szumowo za powitanie i wszelką pomoc oraz rodzicom, którzy pojechali razem z opiekunkami i pomagali przy realizacji przedsięwzięcia.

Wychowawczynie grup przedszkolnych