07 czerwca 2018 19:27 | Aktualności

Przedszkolaki w tajemniczej Krainie Krasnali

24 maja przedszkolaki oraz uczniowie klasy "0" naszej szkoły obejrzeli baśń muzyczną “W tajemniczej Krainie Krasnali” w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi. Przedstawienie było pogodne i wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Wartkiej akcji towarzyszyły  zabawne dialogi, a bardzo dobrze znani bohaterowie baśni wzbudzali żywiołowe emocje. Rzecz cała była o „ skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy Złośnicy i Niedźwiadku Miodojadku”.   Przedstawienie podobało się dzieciom, ponieważ mogły w nim brać czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę, prosząc o pomoc, rady, wskazówki i podpowiedzi. Dzieci czuły, że bez ich pomocy główny bohater nie pokonałby wszystkich przeciwności losu. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych a każdy uczestnik spotkania wrócił do domu z kolorowym balonikiem.

D.M.