11 marca 2018 19:33 | Aktualności

Cudowny chłopak

8 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina w Zambrowie na film „Cudowny chłopak”. Główny bohater Auggie to dziesięciolatek, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej ma zdeformowaną twarz. Poznajemy go, gdy po latach nauczania w domu rozpoczyna naukę w szkole i mierzy się z brakiem akceptacji ze strony uczniów, odrzuceniem, trudnościami ze zdobyciem przyjaźni. Pod koniec roku zostaje odznaczony za „siłę przyjaźni, odwagę i hart ducha”. Wywołany na scenę otrzymuje owacje na stojąco od swoich kolegów i ich rodziców. Film bardzo podobał się młodzieży, wywołał wiele emocji i pobudził do refleksji. W szkole zostały przeprowadzone zajęcia z wychowawcami, na których omówiono poruszane problemy, między innymi: relacje między rówieśnikami, rodzeństwem, przyjaźń, wzajemna akceptacja i szacunek do drugiego człowieka. Jest nad czym się pochylić i zastanowić. Warto zapamiętać słowa, które padają w filmie:

Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”.

Gorąco polecamy ten film wszystkim, którzy go nie widzieli!