25 lutego 2018 10:27 | Aktualności

Moc dobrych doświadczeń

22 i 23 lutego gościliśmy w szkole objazdową wystawę „Naukobus”, projekt Centrum Nauki Kopernik.

Uczestnicy samodzielnie eksperymentowali i uczyli się bez wysiłku znanego z lekcji. Siadając na wirującym krześle doświadczali, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Przetestowali uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach: wirujące krzesełko, stanowisko próżniowe, półkule magdeburskie, kula plazmowa, silny jak serce.

Każdy z odwiedzających otrzymał „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które może samodzielnie przeprowadzić w domu. Wystawa była przygotowana nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. W szkole wystawę zwiedzili wszyscy nasi uczniowie. Zaproszonych gości przybyło około 300 osób.

Tekst: D.A

Foto: Henryk Rakoczy, D.A