21 grudnia 2017 19:44 | Aktualności

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole.  22 grudnia 2017 r. w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez panie Małgorzatę Ostrowską i Annę Brajczewską wystąpili uczniowie klasy „O” oraz klasy II edukacji wczesnoszkolnej. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania z chórem szkolnym włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice  i zaproszeni goście: Wójt Gminy Kołaki Kościelne pan Sylwester Jaworowski, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Choromański oraz dyrektor SP w Szczodruchach pani Urszula Siemiatycka.

Po zakończonych jasełkach rozstrzygnięto konkurs „ŹRÓDŁO RODZINNEJ MOCY to ŚWIĘTA BEZ PRZEMOCY”, który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Kołakach Kościelnych, Szkołę  Podstawową w Szczodruchach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołakach Kościelnych. Tematem konkursu było wykonanie przez uczniów pracy plastycznej związanej z problematyką dostrzegania objawów przemocy w rodzinie i odwadze przeciwstawienia się jej oraz promowanie właściwych relacji wśród członków rodziny. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez OPS w Kołakach Kościelnych.

Dzisiejsza uroczystosć była również okazją do wręczenia nagród w konkursie kulinarnym "W poszukiwaniu zapomnianych smaków - zdrowa tradycja łączy pokolenia", który zorganizowano w ramach projektu "Palce lizać".

D.M.