21 grudnia 2017 19:42 | Aktualności

Wigilia przedszkolaków

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 18 grudnia, kiedy to dzieci, rodzice i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Maluchy przygotowały krótką część artystyczną z wierszami, piosenkami i tańcem. Widowisko było przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie gitary pana Zenona Wójcika. Rodzice nagrodzili gromkimi brawami swoich milusińskich, po czym na salę wkroczył Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty i obiecały, że będą grzeczne przez cały następny rok. Nieodłącznym elementem spotkania wigilijnego jest dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń światecznych. Na zakończenie wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów i skosztowali przysmaków, przygotowanych przez rodziców. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

D.M.