17 grudnia 2017 20:46 | Aktualności

Znamy swoje prawa

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego „Znam swoje prawa…”, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Głównym celem konkursu było popularyzowanie i utrwalenie wiedzy z zakresu praw dziecka. Przesłanych zostało 115 prac, których autorami są uczniowie klas IV i V szkół podstawowych z województwa podlaskiego.

Jury składające się z przedstawicieli Policji, Kuratorium i Lasów Państwowych, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką, kreatywność i oryginalność wykonania, wyłoniło 3 zwycięzców. Okazali się nimi uczniowie:

1. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boćkach.
  2. Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych.
  3. Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku.

Autorzy zwycięskich plakatów (uczniowie wraz z wychowawcą) w nagrodę wezmą udział pikniku edukacyjnym, który odbędzie się w styczniu 2018 r.  na terenie wskazanego nadleśnictwa.

Artykuł zaczerpnięto ze strony Podlaskiej Policji.