13 listopada 2017 22:10 | Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczny Internet”

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, klasy II i III gimnazjum, uczestniczyli w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie, w podsumowaniu realizacji projektu pt.: „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Uczniowie obejrzeli spektakl o tematyce profilaktycznej, zaś pedagodzy i rodzice wysłuchali szkolenia przeprowadzonego przez pracownicę Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży na temat „Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży – fonoholizm oraz inne związane z cyberprzemocą - sygnały ostrzegawcze i sposoby pomocy”.

Zwieńczeniem projektu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczny Internet”. Wzięło w nim udział 53 uczniów z powiatu zambrowskiego. Laureatką konkursu została nasza uczennica Diana Ostrowska. Zajęła ona II miejsce. Zwyciężczyni otrzymała cenną nagrodę oraz dyplom uznania, które w jej imieniu odebrał pan dyrektor Henryk Rakoczy. Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Zwycięzcom gratulowali sukcesu znakomici goście: Łomżyński Biskup Pomocniczy – Tadeusz Bronakowski oraz wiceminister MSWiA - Jarosław Zieliński.

Dumni jesteśmy z powodu nagrodzenia dwóch naszych absolwentek szkoły: Justyny Kołakowskiej – I miejsce i Marty Kołakowskiej – III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Na koniec wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: D.A

Foto: D.A. i Michał Gronostajski.