12 listopada 2017 10:19 | Aktualności

99 rocznica Odzyskania Niepodległości

11-ty listopada to wielka data w naszej tysiącletniej historii, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, spełniło się marzenie wielu pokoleń. Polska stała się suwerenna i wolna. Z okazji 99-ej rocznicy odzyskania niepodległości cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi: Proboszczem parafii - Ks. kan. Zbigniewem Choromańskim, Sekretarz Gminy Panią Danutą Niewińską. Przewodniczącą Rady Gminy Panią Dorotą Sobol i pracownikiem Urzędu Gminy Pawłem Bagińskim uczestniczyła w uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Uczniowie szkoły oddając szacunek symbolom narodowym oddawali go bohaterom, naszym pradziadom, którym bardzo zależało abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Wdzięczni za niepodległą Polskę Goście uroczystości, wraz z Dyrektorem szkoły Panem Henrykiem Rakoczym i delegacją uczniów złożyli wieniec na grobie poległych marynarzy w wojnie 1920 roku, na pobliskim cmentarzu.

Podsumowaniem uroczystości Święta Niepodległości było uhonorowanie nagrodami uczniów biorących udział w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej.

tekst: Barbara Wojtkowska

foto: D.A