02 listopada 2017 20:41 | Aktualności

ZNICZ NA ZAPOMNIANYM GROBIE

1 i 2 listopada - Wszystkich Świętych i Zaduszki - to dni, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspomnieć. Przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze, często nie zauważając, że tuż obok znajduje się mogiła, o którą nikt nie zadbał - bo nie mógł, zapomniał, nie miał kto…

Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował akcję „Znicz na zapomnianym grobie”. Dzięki przyniesionym przez uczniów zniczom mogliśmy przed świętami zapalić je na opuszczonych mogiłach. Towarzyszyła temu modlitwa o spokój duszy nieznanych osób.  Szczególną pamięcią otoczyliśmy ś.p. Małgorzatę Gołaszewską, nauczycielkę naszej szkoły oraz poległych w 1920 roku marynarzy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do naszej akcji.