18 września 2017 21:17 | Aktualności

Uroczystość Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej w Kołakach Kościelnych

„Młody jak my, wesoły jak my

Prosta jest Jego droga

Szukał jak my, goręcej niż my

Nad wszystko kochał Boga”.

Każdego roku, już od 27 lat, św. Stanisław Kostka odbiera cześć od dzieci i młodzieży szkolnej w Kołakach Kościelnych. Młodzież całej szkoły wraz z Dyrekcją, nauczycielami i rodzicami rozpoczęła ten dzień od spotkania w kościele o godzinie 8.00, gdzie wysłuchano montażu słowno – muzycznego, przybliżającego postać i drogę do świętości św. Stanisława Kostki. Program przygotowali uczniowie klasy III Gimnazjum i zespół wokalny Stokrotki, pod kierunkiem p. Zenona Wójcika, przy współpracy z Panią Dyrektor Haliną Tymińską i ks. Piotrem Ćwikłą.

Następnie młodzież i nauczyciele z rodzicami uczestniczyli w uroczystej Mszy św. ku czci Św. Stanisława Kostki, którą celebrował ks. Piotr Ćwikła.

Po tak rozpoczętym  dniu, nauka będzie zapewne bardziej owocna.

tekst: Zenon Adam Wójcik

foto: D.A