04 września 2017 20:15 | Aktualności

Witaj szkoło

4 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych  rozpoczęli rok szkolny 2017/2018. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00  rozpoczął się apel.

Swoją obecnością zaszczycili nas ks. kanonik Zbigniew Choromański, w imieniu Wójta Gminy Kołaki Kościelne Sylwestra Jaworowskiego pan Paweł Bagiński, Przewodnicząca Rady Gminy Dorota Sobol, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Bogdańska, Kierownik Gminnej Biblioteki Anna Łubnicka.

Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor Henryk Rakoczy, który powitał wszystkich zgromadzonych. Omówił jakie zmiany w strukturalne i programowe zachodzą w tym roku szkolnym. Podziękował rodzicom za wykonanie prac remontowych w czterech salach lekcyjnych. Każdy z wymienionych rodziców: Szymon Zienkiewicz, Sławomir Zienkiewicz, Grzegorz Jastrzębski, Stanisław Grabowski, Jarosław Tymiński, Katarzyna Gosk, Bogdan Żabiński, Mariusz Konarzewski, Małgorzata Modzelewska, Monika Ostrowska, Henryk Perkowski, Izabela Tyborowska, Bogdan Zaniewski, Małgorzata Zawistowska, Maryla Jałbrzykowska, Ewa Kotowska, Emilia Wiśniewska, Hanna Żabińska, Krzysztof Łapiński, Piotr Koszykowski, Radosław Chmielewski, Dariusz Kołakowski, Dariusz Popko, Marek Buczyński, Piotr Kulesza, otrzymali tytuł Przyjaciel Szkoły.

Następnie pan Paweł Bagiński na prośbę Wójta Gminy Kołaki Kościelne odczytał przemówienie do uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Potem ksiądz kanonik Zbigniew Choromański przywitał wszystkich zgromadzonych, podziękował dyrekcji i rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Pan dyrektor natomiast przeczytał informacje o sposobach bezpiecznego poruszania się w terenie zabudowanym i podczas drogi do szkoły. Informacji na ten temat udzieliła Komenda Policji w Zambrowie.

Po akademii uczniowie ruszyli do klas na spotkania z wychowawcami.

Teraz nie pozostało nic innego, jak zabrać się do pracy i oby do następnych wakacji!!!

Tekst i foto: D.A